Змінено умови кредитування за рахунок коштів статутного капіталу Держмолодьжитла

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення збільшити статутний капітал Держмолодьжитла на 30 млн грн. Кошти будуть спрямовані на надання пільгових молодіжних кредитів, насамперед учасникам АТО і внутрішньо переміщеним особам. Одночасно спрощено порядок отримання таких кредитів для громадян.

Постановою КМУ №1087 від 18.12.2018 р. збільшено на 30 млн грн статутний капітал Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”. Передбачено спрямувати ці кошти на пільгові кредити молодим сім’ям у рамках реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 рр. Рішення ухвалене на виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”.

Постановою КМУ №1090 від 18.12.2018 р. внесено зміни до постанови Уряду від 11.05.2011 р. №488 “Питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”.

Зокрема, вдосконалено порядок реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 роки. Першочергове право на отримання довгострокового пільгового кредиту мають:

- внутрішньо перемішені особи,

- учасники антитерористичної операції,

- члени сімей загиблих учасників АТО,

- особи з інвалідністю, отриманою під час участі у масових акціях громадського протесту з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. та члени сімей громадян, які загинули під час участі в цих масових акціях протесту,

- сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Серед важливих змін умов програми – знято вимогу щодо обов’язкового перебування громадянина на квартирному обліку. Цим усунуто бюрократичну перешкоду для участі насамперед ВПО і учасників АТО у програмі молодіжного житлового кредитування.

Встановлено вік позичальника – до 35 років, термін кредитування – до 20 років. Відсоткова ставка за кредитом дорівнює обліковій ставці Національного банку України, що діє на момент надання кредиту (на теперішній час - 18%). 

* Вказані зміни поширюються лише на кредити, видані після набрання чинності вищезазначеними постановами Уряду 

З повними текстами постанов Уряду можна ознайомитися за посиланнями:

Постанова від 18.12.2018 № 1087https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zbilshennya-statutnogo-kapitalu-derzhavnoyi-specializovanoyi-finansovoyi-ustanovi-derzhavnij-fond-spriyannya-molodizhnomu-zhitlovomu-budivnictvu

Постанова від 18.12.2018 № 1090https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-11-travnya-2011-r-488